Uczelnia Liderów
Uczelnia Liderów
 • Nowa edycja Konkursu (2019)!

  Trwa nabór wniosków w 9. edycji Konkursu „Uczelnia Liderów”. Zapraszamy do rywalizacji o prestiżowy certyfikat dla liderów rynku edukacyjnego w Polsce.
 • Promujemy
  najlepsze uczelnie!


  Zapoznaj się z galerią zdjęć z uroczystości wręczenia certyfikatów
 • Poznaj nagrodzone uczelnie 2018!

  Prezentujemy laureatów
  8. edycji Programu
  „Uczelnia Liderów”. Zapoznaj się z listą uczelni wyróżnionych naszym prestiżowym certyfikatem.
 • Laureaci o Programie!

  Poznaj opinie wyróżnionych uczelni na temat „Uczelni Liderów”

Relacja z Gali

24 czerwca 2019 roku w zabytkowych murach Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbyła się Gala Finałowa 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, którego organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Na uroczystość przybyli do stolicy rektorzy, kanclerze i dziekani reprezentujący instytucje akademickie z całej Polski, by z rąk Prezes Zarządu Fundacji Grażyny Kaczmarczyk i Przewodniczącego Komisji Konkursowej Dariusza Rotta odebrać Certyfikaty i Statuetki przyznane za nowoczesne kształcenie i budowanie pomostów między nauką a gospodarką.
 
W konkursie "Uczelnia Liderów" już po raz dziewiąty wyróżniliśmy w tym roku najlepsze polskie uczelnie, a także ich podstawowe jednostki organizacyjne, kształcące LIDERÓW SPOŁECZNYCH - absolwentów wyposażonych w umiejętności i kompetencje liderskie. Uczelnie i wydziały otrzymały Znaki Jakości Fundacji za prowadzenie studiów w taki sposób, by uczyć studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewność siebie oraz innych cech przydatnych w pełnieniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie.

 -Dziś wręczone laury są między innymi efektem znakomitej współpracy, którą rozwijacie Państwo na linii uczelnie – gospodarka / gospodarka – uczelnie. Szkoły wyższe wyróżniamy tytułem „Uczelnia Liderów” w ogromnej mierze za wysiłek, jaki podejmują inwestując w rozmaite formy współpracy z pracodawcami, a zatem z sektorem przedsiębiorczości. Certyfikat „Uczelnia Liderów” to certyfikat przyznawany szkołom wyższym otwartym na potrzeby biznesu, rozumiejącym, że kształcenie studentów to kształcenie dla rynku pracy – mówiła do laureatów Grażyna Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
 
Certyfikaty „Uczelnia Liderów” nadaje Komisja Ekspercka, w której zasiadają przedstawiciele uczelni z całej Polski, w tym Uniwersytetu Śląskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Humanitas. W tym roku wyróżnienia wręczono w zabytkowych wnętrzach Pałacu Lubomirskich, w którym mieści się m.in. siedziba Business Centre Club i prestiżowe Centrum Prasowe Lubomirskich.
 
-Gratuję dotychczasowych osiągnięć, unikatowych pomysłów, nowatorskich programów studiów, innowacyjnych wdrożeń i nietuzinkowego podejścia do zarządzania na rynku szkolnictwa wyższego. Życzę także, by wszystkie rozwiązania, które poddane zostały ocenie w konkursie „Uczelnia Liderów” udało się Państwu nie tylko utrzymać, ale również twórczo rozwinąć: z korzyścią dla studentów, absolwentów i pracodawców – podsumowała Galę Prezes Grażyna Kaczmarczyk.
 
Zwieńczeniem uroczystości był recital wokalny Anny Rygiel oraz bankiet wydany na cześć Laureatów. Tegoroczna Gala Konkursu „Uczelnia Liderów” połączona była z uroczystością finałową drugiego z programów certyfikacyjnych organizowanych przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego – Programu „Przedsiębiorstwo Przyszłości”, adresowanego do środowisk biznesowych.
 
 
Zobacz więcej:

 
Galeria zdjęć z Gali 2019 – kliknij
 
Laureaci Konkursu „Uczelnia Liderów” 2019 – kliknij
 
Laureaci Wyróżnień Nadzwyczajnych 2019 – kliknij

 
Patronat medialny